Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Mr.Fishcake olta balık yemi ile igili en çok merak edilen soruların cevaplarını aşağıdaki butonlara tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Sitemizde ürünler bölümünde satın al butonuna tıklayıp istediğiniz ürünü kaç adet istediğinizi sepete ekleyip bilgilerinizi doldurup siparişi tamamlayabilirsiniz.

Ürünü satın aldığınız da bulunduğunuz bölgeye göre 3 iş günü içinde size ulaşır. Tüm paketler kargo poşeti ile gönderilir kapıda kart veya nakit olarak güvenli bir şekilde görüp alabilirsiniz. Sipariş bölümünde belirtmeniz yeterlidir.

Kıyıdan Anten kamışlar ve makaralı kamışlarda şamandıralı yılan dili sistem avlarda öncelikli küçük üçlü çarpma kancalar çok iyi verim verir 14 numara kanca ile en iyi yakalama performansına sahiptir. 2-3kg balığa kadar rahatlıkla dışarıya alabilirsiniz. İkincil küçük boy 8 9 10 numara tekli kancalar ile de verim alınır.

Teknelerden dikey dip ve orta su avlarda küçük üçlü çarpma kancalar çok iyi verim verir 14 numara en iyi yakalama performansına sahiptir 2-3kg balığa kadar rahatlıkla dışarıya alabilirsiniz.

Anten kamışlarda fır döndüye kadar ana beden misina 25lik fırdöndü 6 yılan dili misinalar daha ince görünmez 16 17 18 19 20 21 22lik sağlam misinalar kullanılmalıdır.

Teknelerden hassas uç bot kamışı kullanılmalı, makaralarda ise ip misina kullanılmalıdır. Alt beden misina takımda 30 ve 40lık sağlam misina kullanılmalıdır. Köstekler kısa bağlanmalı 7-8 santim olmalıdır. Hırsızlı beden takımı kullanılmalıdır ki en alttaki 2 kanca dip balıklarını hızlı bir şekilde almanızı sağlar.

Kıyıdan makaralı sistem de av bölgesinin derinliğine göre stoperli şamandıralar kullanılır. Kancalar yere değmeyecek vede dibe en yakın şekilde ayarlanır. Yemlerin askıda salınma hareketi balıkların çok hızlı dikkatini çeker ve Çok hızlı balık yakalanmasını sağlar. Bu av sistemi ile kancaların dibe takılması zorlaşır ve takım kayıbı da engellenmiş olur.

Kıyıdan kumsal, kayalık yada ufak taşlık bölgeler de av yapılır iken tam suyun başladığı yerden yemleme yapılarak tüm balıklar en yakına ve önünüze çekilir. Kıyıdan balıkları çok ürkütmeden bu şekilde yapılan avlarda at yakala çok seri av yapılır. Bu şekilde yemleyerek yapılan kalem şamandıralı sistem av ile çok yüksek verim alırsınız.